• Haberler> > Isparta’yı Ziyaret Eden Ülkeler Açıklandı

  Isparta’yı Ziyaret Eden Ülkeler Açıklandı

  Isparta’yı Ziyaret Eden Ülkeler Açıklandı

  Isparta’yı, turizm anlamında ziyaret eden ilk 5 ülke açıklandı. Havalimanı kayıtlarına göre şehrimizi sırasıyla, Romanya, Ukrayna, Katar, Fransa ve Malezyalı turistler ziyaret ettiler. Eko turizm içinde bulunmaz bir nimet olan Isparta’yı bu 5 ülke haricinde, Güney Kore’den gelen turistlerde sıklıkla ziyaret ettiler.

  Göller ve Güller şehri olarak adlandırılan Isparta, artık uluslararası turizm arenasında da tanınmaya başladı.

  Baştan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile özel sektörün başarılı tanıtım çalışmaları şehrimiz adına meyvelerini vermeye başladı. 2022 yılında Isparta’yı en çok Romanya, Ukrayna, Katar, Fransa ve Malezya’dan gelen turistler ziyaret ettiler.

  Bu tespit ise, ülkelerinden direk Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nı tercih eden ve şehirdeki otellerden yer ayırtılmasından ortaya çıktı. Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Başkenti olarak da adlandırılan Isparta’da, Gül ve Lavanta dönemlerinde yerli ve yabancı olmak üzere 2 milyona yakın turist Isparta’ya uğruyor.

  İlimize bu yıl içerisinde çok sayıda Güney Koreli turist geldi. Güney Koreli turistler ortalama 20 gün olan tatil sürelerinde tercihlerini Türkiye’deki Anadolu medeniyetlerine ait tarihi ve kültürel değerleri görmek için kullandılar.

  Güney Korelilerin aradığı bütün kriterler neredeyse Isparta’da da bulunuyor. Eko Turizm haricinde de, Davraz Kayak Merkezi ve Eğirdir Göl’ü ile de turistlerin ilgisini çeken Isparta, her geçen gün markalaşıyor.

  ISPARTA’DA DİKKAT ÇEKEN DİĞER TURİZM ÇEŞİTLİLİKLERİ İSE ŞUNLAR:

  1. Kültür Turizmi
  2. Kongre Turizmi

  3.İpek Yolu Projesi

  1. Sağlık Turizmi
  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler