• Haberler> > Isparta ve Burdur iki kardeş ildir

  Isparta ve Burdur iki kardeş ildir

  Isparta ve Burdur iki kardeş ildir

  Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Isparta ve Burdur’un iki kardeş il olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile ITSO Başkanlığı ve yöneticiliği döneminde yıllarca beraber çalıştıklarını söyledi.

  Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp beraberinde Başkan Yardımcısı Arif Çakır, Ticaret Borsası Meclis Üyesi Cengiz Gürcan ve Genel Sekreter Naile Küçükkepeci Ergün ile birlikte Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

  TOBB’un büyük bir aile olduğuna değinen Gündüzalp, “Isparta’da ITSO ve Ticaret Borsasını ziyaret ettik. Buraya gelmişken eski ITSO Başkanımızı, şimdiki Belediye Başkanımızı ziyaret etmeden gitmek bizim aile kültürümüze yakışmaz. Burdur ve Isparta iki kardeş il iki komşu il. Yol yapımıyla mesafeyi de azaltıyoruz. Birlikte ne yapılabilir, artık tek tek olmanın bir hükmünün olmadığı bir dönemdeyiz. Bölgedeki birlikteliğin çok daha ön plana çıktığı ancak böyle güçlenebileceğimiz bir dönemdeyiz. Bizim ağabeyimiz, oda borsacılık anlamında bizden daha tecrübeli olan Şükrü Başkanımızdan onun duygularını almak, ne yapabilirizi konuşmak hem de kendisine bir kez daha hayırlı olsun demek için ziyaret ettik. Artık Burdur Isparta’yı bırakıp Göller Bölgesi hatta bir adım ötesi Batı Akdeniz’i daha fazla dillendirmemiz gereken bir dönemdeyiz diye düşünüyoruz. Birlik ve beraberliğimizin daha da artarak devam etmesi temennimizdir” dedi

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp ile çok sayıda konuda karşılıklı istişarelerde bulunduklarını, ITSO başkanlığı döneminde de sürekli görüştüklerini söyledi. Isparta ve Burdur’un Türkiye’nin en yakın illerinden ikisi olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, iki şehrin birbirine faydalı olacağı birçok alan olduğunu belirtti. Başkan Başdeğirmen, “Beraber yürüyebileceğimiz projelerini beraber üretip, yatırımlarını beraber yapabileceğimiz tarımda hayvancılıkta ve sanayi anlamında birbirimizle dip dibeyiz. Organize sanayilerimiz yan yana. Dostluk yolumuz var, dostluğumuzda kadim ve aramızdaki mesafe günden güne kısalıyor. Çok daha güzel şeyleri beraber yapabilmemiz gerektiği inancındayız. Yönetim kurulu üyelerimiz ve başkanımızın aracılığıyla yapılacak çalışmalarda bizler de her zaman işbirliğine hazırız. Burdur bizim komşumuz, kardeşimiz. Kültürüyle, adet ve ananeleriyle gelenekleriyle teke bölgesinin iki iliyiz. Bunları daha ileriye götürebilmek daha güzel şeyler yapabilmek sanayimizde daha iyi yerlere gelebilmek bizleri her zaman memnun edecektir. Borsa seçimleri yapıldı, ben tekrar ikinci dönemlerinde başarılar diliyorum. Çok daha güzel hizmetler vereceğinden eminiz. Burdur’umuza, Isparta’mıza ülkemize hayırlı işleri yapmak için işbirliği içerisinde olacağımızı da belirtmek istiyorum. Ziyaretlerinizden dolayı da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler