• Haberler> > İlimizi Huzurlu Bir Şekilde Korumaya Çalışıyoruz

  İlimizi Huzurlu Bir Şekilde Korumaya Çalışıyoruz

  İlimizi Huzurlu Bir Şekilde Korumaya Çalışıyoruz

  Isparta Emniyet Müdürü Metin Akay, Isparta’nın Türkiye’de asayiş bakımından ilk 3’e gireceğini belirterek “ilimizi huzurlu bir şekilde korumaya çalışıyoruz” dedi.

  1-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yılı kuruluş haftası kutlamaları başladı. Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Gazeteci Hasan Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Akay ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

  Söyleşide konuşan İl Emniyet Müdürü Akay, “Isparta’da 150 binden fazla öğrenci bulunmaktadır. Isparta ili aslında bir eğitim şehridir. 2 üniversitemizde 150 binden fazla öğrenci vardır. Bu öğrencilerin bir kısmı yurtlarda bir kısmı da apartlarda kalıyor. Bunların çeşitli sorunları var. Sayın Valimizin başkanlığında bir komisyon kurduk. Öğrencilerin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Isparta’mızda şimdi bir anket yapılsa asayiş bakımından Türkiye’de ilk 3 il arasına gireriz. Bin 700 personelimiz ve 170 bekçimiz var. İlimizi huzurlu bir şekilde korumaya çalışıyoruz. Tabi başta Sayın Valimiz Ömer Seymenoğlu, Jandarma İl Komutanı Albay Sabri Küyük görev anlayışlarıyla bize destek veriyorlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2 Şubat 2021’de bir açıklama yaparak 2021-2030 güvenlik trafik stratejisini açıkladı. Trafik kazalarının düşürülmesini ve yeni alınan tedbirlerle kazaların en aza indirilmesi hususunda açıklamasını olumlu bularak gerekli olan tedbirleri alıyoruz. Bu hususta birinci sırada Belçika ikinci sırada Türkiye bu tedbirlerin alınmasında büyük özveri ile çalışıyor. Bu tedbirler trafik kazalarının azalmasına büyük katkı sağladı. Sonuç olarak Isparta’mız huzurlu ve sakin bir şehirdir” dedi. (HASAN ÖZBEK)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler