• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > İktidarlarını Kaybetme Korkusunun Tezahürü

  İktidarlarını Kaybetme Korkusunun Tezahürü

  İktidarlarını Kaybetme Korkusunun Tezahürü

  AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer’in İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’un Yalvaç programı sonrasında yaptığı açıklamalara gösterdiği tepkiye İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş’tan yanıt gecikmedi. Kocabaş, “Meyve veren ağacı taşlamak yerine işinize bakın” dedi.

  Yalvaç programının ardından Dedeçam Köyü’nde yaşanan taşımalı eğitim sorunu başta olmak üzere çeşitli sorunları gündeme getiren İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’a AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer, ‘Algı yönetiyor. İleri sürdüğü iddialar gerçek değil’ şeklinde tepki göstermişti.

  İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş’tan bu açıklamalara cevap gecikmedi. Kocabaş, yaptığı yazılı açıklamada; “Isparta Milletvekilimiz Sayın Aylin Cesur’un 24 Eylül 2021 tarihinde Yalvaç ilçemize ve köylerine, öncesinde de diğer ilçe köylerimize gerçekleştirmiş olduğu ziyaretler anlaşılan o ki iktidar partisi mensuplarını rahatsız etmiş vaziyettedir. Milletvekilimiz Sayın Aylin Cesur Isparta’nın en çalışkan ve sesi mecliste en yüksek çıkan vekilidir. Bu sebepledir ki kendilerine gittiğimiz her köyde hemşehrilerimiz büyük teveccüh ile karşılamışlardır. Vekilimize ve partimize olan yüksek ilginin iktidar kanadında yarattığı rahatsızlık ise AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer’in medyaya yansıyan açıklamalarıyla gün yüzüne çıkmıştır.

  AK Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer ve iktidar partisi mensupları Yalvaç’ımızın ve köylerinin sorunlarına yabancı oldukları için sayın vekilimizin açıklamaları kendilerine garip gelmiş olabilir fakat sayın vekilimiz Dedeçam Köyümüzde hemşehrilerimizin öğrenci taşıma sorununa ilişkin şikayetlerini dinlemiş ve bu sorunları meclis başta olmak üzere her mecra da gündeme taşıyacağının sözünü vermiştir. Nitekim Sayın vekilimiz verdiği sözü de tutmuş ve tutmaya da devam edecektir. Millete verdiği sözleri unutanların bu durumu anlamasını ise pek tabi ki beklemiyoruz.

  AK Parti İlçe Başkanının, Türkiye Büyük Millet Meclisinin en çalışan isimlerinden olan sayın vekilimize yönelik bu çıkışının iktidarı kaybetme korkusunun tezahürü olduğunu bizler biliyoruz. Sayın Başkana tavsiyemiz, iktidarı kaybetme korkusuyla sağa sola saldırmak yerine çalışmanızdır. Isparta’nın tüm köylerinin sorunlarını tek tek meclise taşıyan sayın vekilimizin çalışmalarını baltalamak yerine kendi vekillerinizin mecliste çalışmasını sağlamanızdır. Zira TBMM tutanakları herkese açıktır ve internet sitesinde tüm veriler bulunmaktadır. TBMM sitesine girdiğinizde göreceksiniz ki 3 milletvekilinizin Isparta için verdiği toplam önerge sayısı Sayın vekilimizin verdiklerinin yarısı dahi etmemektedir. O yüzden meyve veren ağacı taşlamak yerine işinize bakın” dedi. (ATAKAN SEZGİN)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler