• Haberler> > Hedef: Türkiye Derecesi

  Hedef: Türkiye Derecesi

  Hedef: Türkiye Derecesi

  Harmaörenli Kayakçılar, Isparta’nın yanı sıra Türkiye çapında da dereceler almayı hedefliyor.

  350 nüfuslu Atabey ilçesine bağlı Harmanören köyünde 6 yıl önce kurulan Harmanören Spor Kulübü, köy çocuklarının hayalini gerçekleştiriyor.

  2019 yılında Davraz Kayak Merkezinde Vali Ömer Seymenoğlu ile karşılaşan sporcular, profesyonel ekipmanları olamadığı için ulusal ve uluslararası kayak müsabakalarına katılamadıklarını aktarmışlardı.

  Ardından Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulan ve kabul edilen bir proje ile kulüp bünyesine kayak, güreş ve halter ekipmanı alınarak teslim edilmişti.

  Kulüp bünyesine alınan kayak malzemeleri takım olarak her öğrenciye tek tek dağıtıldı.

  Vali Ömer Seymenoğlu ve AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’in de destekleriyle kurulan kulüp, kayak, güreş vb. dallarda  faaliyetlerini sürdürüyor.

  Bu arada Valilik Kupası Alp Disiplni Kayak ve Snowboard Yarışmalarında Harmarön Spor Kulübü  sporcuları 14 madalya kazandı. Isparta, Türkiye çapında dereceler elde etmeyi hedefleyen kayakçıları Antrenörler Ömer Tetik, Vicdan Tetik ve İbrahim Tetik geleceğe hazırlıyor.

  Kayakçıların hedefi ise milli takımda yarışmak. Gelecekte başarılı bir spor adamı olmak için çalışan kayakçılar, kendilerine destek veren Vali Ömer Seymenoğlu ve AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’e teşekkür ettiler. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler