• Haberler> > Etwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Isparta’da Yapıldı

  Etwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Isparta’da Yapıldı

  Etwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Isparta’da Yapıldı

  Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Isparta Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. eTwinning Ödül Törenine Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dr. Özgür Uygur, Okul Yöneticileri ve Öğretmenler katıldı.  Törende başarılı projeler yürüten 111 okul ile 190 öğretmene Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen kalite etiketleri verilirken üst üste başarı gösteren 12 öğretmene de Başarı Belgesi takdim edildi.

  Törende yaptığı konuşmada kalite etiketi alan öğretmenleri tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen Vali Baruş “Dünyadaki bütün ülkelerin temel amacı insanına hizmet etmek, insanın daha iyi yaşamasını sağlamak ve medeniyetler yarışında ülkelerini hep ön sırada tutmaya çalışmaktır. Bu kalkınma yarışında ön plana çıkan ülkeler, insanları iyi eğiten, ona kaliteli eğitim verebilen ve onu geleceğe hazırlayan ülkelerdir. Bu yarışta insan kaynağını nitelikli hale getiren ülkelerin diğer bütün imkânlardan yoksun olsa bile ön plana çıkabildiğini müşahede ediyoruz. İşte eğitim öyle bir alan ki geleceğe yönelik olarak nesillerinizi kaliteli bir şekilde eğittiğinizde medeniyetler yarışında ülkenizi ön plana çıkmasına en büyük katkıyı yapmış oluyorsunuz. Onun için eğitim her şeyden önemli. Çünkü insana yapılan yatırım, insan kaynağına yapılan yatırım her zaman çok çok değerli. Bu açıdan tüm öğretmenlerimizi Türkiye’nin bu kalkınma çabasına, insanını daha refah içerisinde daha insanca onurlu bir şekilde yaşatma çabasına vermiş oldukları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Ardından Vali Baruş eTwinning kapsamında üç yıl üst üste başarılı projeler yürüten 12 öğretmene Başarı Belgesi ve ilk grup öğretmen ve okul idarecisine kalite etiketlerini verdi.

  eTwinning nedir?

  eTwinning, 43 Avrupa ülkesinde 233 bin okuldan, 1 milyonun üzerinde öğretmenin birlikte iş birlikçi projeler yapabilecekleri ve ortak etkinlikler planlayabilecekleri aynı zamanda da birbirlerinden iyi uygulamalar konusunda ilham alabilecekleri bir e-öğrenme platformu olarak hizmet sunuyor. Ayrıca bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımıyla Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eden eTwinning, öğrenciler için başka ülkedeki öğrencilerle işbirliği içinde yabancı dil, bilişim becerileri, dijital vatandaşlık becerilerini geliştiren bir eğitim ortamı sunuyor. Öğretmenlerin Avrupa’daki meslektaşları ile ağ kurup örnek uygulamaları paylaşabilecekleri, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılmasına da katkı sağlıyor.

  eTwinning faaliyeti kapsamında gerçekleştirilen projeler, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendiriliyor. “eTwinning Okulu” uygulaması kapsamında tüm kriterleri yerine getirip başvurusu kabul edilen okullara “eTwinning Okulu” unvanı veriliyor.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler