• Haberler> > ELMA ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

  ELMA ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

  ELMA ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

  Isparta’da elma hasat sezonu açıldı. İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur da Eğirdir’deki elma bahçelerinde üreticilerle bir araya geldi. Onların sorun ve taleplerini dinleyen Milletvekili Cesur, 4,5 yıldır üreticinin sorunlarını meclise götürdüklerini ancak tüm taleplerinin reddedildiğini söyledi.

  Isparta’da elma hasat sezonu başladı. Türkiye’deki 4 elmadan birinin üretildiği Isparta’da üreticiler hasat heyecanı yaşıyor. İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur da artan girdi maliyetleri nedeniyle sıkıntılı günler geçiren üreticiyle bir araya geldi.

  Eğirdir ilçesine bağlı Çayköy’de üreticilerle birlikte elma toplayan Milletvekili Cesur, üreticilerin sorunlarını sürekli meclise taşımalarına rağmen AK Parti iktidarı tarafından reddedildiğini belirterek, “Şimdi hasat zamanı gelelim burada hep işçilerimizle hem elmacılarımızla, elma üreticimiz ile sizler Isparta’nın velinimetisiniz. Isparta halkı ve asil Türk milleti sizlerin fedakarca yaptığı bu kadar zor şartlara rağmen bu güzer pırlanta değerindeki bu güzel elmalarımızı dünyaya gönderdiğimiz, övündüğümüz elmalarımızı hâlâ kazandırdığınız için sizlere müteşekkiriz. Ben de Isparta halkı adına size teşekkür ediyorum önce Isparta Milletvekili olarak. Ama sıkıntılarınız olduğunu biliyorum. 4 buçuk yıl oldu meclise gireli. 4 buçuk senedir sürekli önergeler veriyorum. Araştırma önergeleri reddediyor. Soru önergeleri veriyoruz. Şimdi de bu sene senelerdir kötüye giden girdi maliyetlerindeki artış ve ondan sonra da sizlerin sıkıntıları bu sene had safhaya gelmiş vaziyette. Yani bu genel ekonominin de çok kötü yönetilmesiyle mazot fiyatları, yem fiyatları, gübre fiyatları bütün yaz boyunca arkadaşlarımla beraber Isparta’nın köylerini gezdim. Sadece elma üreticisi değil. Gül zamanı gül üreticisi, karanfil zaman karanfil, daha geçen hafta domates üreticileri ile beraberdim. Hem Burdur’da, hem Söğüt’te, hem de Deregümü’de. Üretici genel olarak çok zor duruma düşürüldü. Türk milleti yoksullaştı, yoksullaşırken her zaman en çok maalesef Türk köylüsü ve çiftçisi yoksullaşıyor. Zenginleşirken de en az payı ve en geç maalesef son dönemlerde Türk köylüsü alıyor. Bunların hepsinin farkındayız. Şimdi ben çözüm arıyorum. Hem ben hem partim çözüm önerilerimizi senelerdir sunuyoruz. İnşallah bunları da gelip yerine getireceğiz. Ama daha seçim falan yok buraya niye geldik? Sizin için yapabileceğimiz ne varsa bütün mekanizmaları harekete geçirelim ki biraz bu kış çok zor geçecek. Bu kış biraz nefes alabilelim sizle diye geldik. Sizleri dinleyeceğim, kağıdım kalemim de burada bunları yetkililere ulaştıracağız. Umarım sesimizi duyarlar. Bunun için geldim. ” ifadelerinde bulundu. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler