• Haberler> > Eğitime Anlamlı Destek!

  Eğitime Anlamlı Destek!

  Eğitime Anlamlı Destek!

  Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik “Öğretmenlerimle Oku-Yorum” Projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine okuma kitabı, 8’nci sınıf öğrencilerine Soru Bankası dağıtıldı.

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Öğretmenimle Okuyorum’ adlı proje Eğirdir İlçe Müdürlüğü tarafından uygulamaya konuldu.

  Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu Mustafa Çetinkaya, İrfan Kaynak ve Mehmet Akif Ersoy okullarını ziyaret ederek öğrencilere kitap dağıtımı gerçekleştirdi.

  Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik 5., 6. ve 7. sınıflara toplamda 1050 ‘Yorum’ defteri dağıtarak destek sağlarken, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ise projeye destek olarak 5., 6. ve 7. sınıflara okuma kitapları ve 8. sınıflara soru bankalarını hediye etti.

  Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik okul ziyaretlerinde öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek onlara sorular sordu. Öğrencilere seslenen Kaymakam Çelik; ‘Okullara gelmek istiyorsak maske-mesafe-temizlik kurallarına uyalım, maske takmayan büyüklerimizi uyaralım’ dedi.

  Kaymakam Çelik, ‘Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz, bugün burada asıl bulunma sebebimiz, sizlerin okulla yeniden buluşmanıza tanıklık etmek aynı zamanda da kitap okuma alışkanlığınıza dair, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çok güzel bir projeyi sizlerle paylaşmak, aynı zamanda değerli Belediye Başkanımızın sizlere hediye edeceği kitapları sizlerle buluşturmak. Ben eminim ki hepiniz zaten kitap okuyordunuz, tamamen tabletlere esir olmadınız. Biz bu anlamda bunu nasıl bir adım daha öne çıkarabiliriz telaşını bizler taşıyoruz. O yüzden sizlerle birlikte bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz.’ diyerek öğrencilere 1 ay içerisinde kaç tane kitap okudunuz sorusunu yönelterek cevaplarını aldı.

  İlk olarak Mustafa Çetinkaya Okulunu ziyareten eden Kaymakam Adem Çelik ve beraberindeki heyet daha sonra İrfan Kaynak Okulunda kitap dağıtımı gerçekleştirerek okul karşısında Belediye tarafından yapılan park ve çevre düzenlemesini yerinde incelediler. Buradan da Mehmet Akif Ersoy Okuluna giden protokol burada da kitap dağıtımı yaptılar. Okul öğretmenleriyle sohbet eden Kaymakam Adem Çelik pandemi süreci ve okulların açılmasından sonraki eğitimdeki son durumu öğretmenlerle değerlendirdi.

  Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu projeye destek sağlayan Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’e teşekkür etti.

  (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler