• Haberler> > Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Özel Eğitim ve Öğretim Kurumları arasında ilk ve ortaöğretim çağındaki başarılı sporcuların özel öğretim kurumlarında ücretsiz okuma imkânına sahip olacağı Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İş birliği Protokolü imzalandı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, hem sporu hem eğitimi hedeflemiş gençleri desteklemeye devam ediyor. Başarılı sporcu öğrenciler, MEB’e bağlı özel öğretim kurumlarında ücretsiz okuyabilecek.

  Protokol kapsamında; olimpik ve paralimpik spor dalları yarışmalarında; Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatlarında, Ulusal Spor Faaliyetlerinde (Ulusal Spor Faaliyetleri: Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve en üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye Birincilikleri, ANALİG Türkiye Birincilikleri) son 2 yıl içerinde altın, gümüş, bronz madalya aldıklarını Bakanlık tarafından belgelendiren sporculara verilen kontenjanlar dahilinde, sınıflarını geçmek ve spor yaşamına devam etmek kaydı ile diplomalarını alıncaya kadar %100 eğitim bursu verilmesi sağlanacak.

  Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından MEB’e bağlı özel öğretim kurumları ile Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İş birliği Protokolü imzalanarak, kontenjanlar belirlendi.

  Başvurular Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yapılacak. (YILDIRIM ERSOY)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler