• Haberler> > Efsane Muhtar Kınay’dan, Başdeğirmen’e ziyaret

  Efsane Muhtar Kınay’dan, Başdeğirmen’e ziyaret

  Efsane Muhtar Kınay’dan, Başdeğirmen’e ziyaret

   

  Mehmet Tönge Mahallesi Muhtarı Osman Kınay ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ‘Vatandaşlarımızın isteklerini anında erine getirmek için mücadele ediyoruz’ dedi.

  Muhtar Kınay, mahallelerine getirilen çok sayıda hizmetten dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti.  Vatandaşlara hizmet etmek için bu göreve talip olduklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Vatandaşlarımızın isteklerini anında yerine getirmek için mücadele ediyoruz” dedi.

  Mehmet Tönge Mahallesi Muhtarı Osman Kınay, Mehmet Köse İlk ve Ortaokulu Müdürü Adnan Çelik, Mehmet Tönge Camii İmamı Ömer Uysal, cami dernek yöneticileri ile muhtarlık azaları Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

  Ziyarette konuşan Mehmet Tönge Mahallesi Muhtarı Osman Kınay, şehre en uzak ancak en şanslı mahalle olduklarını dile getirdi. Muhtar Kınay, Başkan Başdeğirmen’in 2019 seçimleri sonrasında seçildikten sonra yaptığı en önemli işlerden birisinin okulun bakımı olduğunu söyledi. Muhtar Kınay, “Mahallemize 4 yeni çocuk parkı yaptınız, yeni oyuncaklar koydunuz. Ünikent’e 11.500 metrekare park yaptınız. Mahallemiz için büyük önem taşıyan yağmur suyu sorununu çözdünüz. 2013 ve 2019 yıllarında iki kez su baskınına uğramıştık. Başkanım sizin sayenizde Ankara’daki girişimlerinizle altyapısı yapıldı, Allah razı olsun problemimiz kalmadı. DSİ’nin çalışmış olduğu yollarımızın tamamını yeni asfaltla kapladınız. Yine 6,5 kilometrelik çift yolumuz asfaltlandı. 2 adet semt sahası yaptınız. Pazaryerimizi tek bir isteğimizle üstünü kapatıyorsunuz. Ne istediysek hepsini yaptınız, yapıyorsunuz. Bundan daha iyi hizmet nasıl olur” dedi.

  Mahallelerinin en büyük onurlarından birisinin de yapılan altgeçit olduğuna dikkat çeken Mahalle Muhtarı Osman Kınay, “Bu altgeçit 44 mahallenin içerisinde bize nasip oldu, mahallemizin değeri arttı. O yolu kullanarak 4 dakikada şehir merkezine geldik, hem de mesafe kısaldı” şeklinde konuşarak teşekkür etti.

  Mehmet Tönge Camii İmamı Ömer Uysal da Isparta’da camilerde büyük bir değişim yaşandığını gözlediğini söyledi. Uysal, “Camilerimiz sayenizde güzelleşti. Biz bundan çok memnun oluyoruz, hizmetlerinizden dolayı sizlerden Allah razı olsun” derken, camilerinin çevre düzenlemesi ve tuvaletlerinin yenilenmesi talebinde bulundu.

  Mahallerindeki hemen her evden bir öğrencinin okullarında öğrenim gördüğünü aktaran Mehmet Köse İlk ve Ortaokulu Müdürü Adnan Çelik, “Mahallemize yapılan her hizmet okulumuza ve öğrencimize yapılmış oluyor. Okul olarak her zaman belediyeyi yanımızda bulduk. Valiliğimizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün okulumuza destekleri de takdire şayan.  Mehmet Tönge Mahallemizde güzel şeyler oluyor, bizlerde bunları yakından takip ediyoruz. Öğrencilerimiz ne kadar huzurlu ve mutlu olursa eğitimimiz o kadar kaliteli oluyor. Mehmet Tönge Mahallemize hizmetleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, mahalleye yapılan hizmetlerin takdirle karşılanmasını memnuniyetle karşıladığını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Belediye Başkanına mahallenize yapılan hizmetler için teşekkür etmeniz kadar benim için güzel bir şey yok. Bizler bu görevlere talip olurken sizlerin teşekkür ettiği konuları yapacağız diye talip olduk. En güzel tarafı da vermiş olduğumuz sözlerin yerine gelmesi ve sizlerin mutluluğunu sağlamış olmamız. Öncelikle pazaryerinin kapanması, asfaltların tamamlanması, kanalizasyon işlerinin sorunsuz olması, yağmur sularının yapılması, okulumuza ve camimize yapılan hizmetlerin devamlılığı önemli. İlk geldiğimizde okulumuzun bahçesini asfaltladık. Sonra da hizmetlerimize devam ettik. İnsanlarımızın isteklerini anında yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Şu anda Isparta’mızda 136 camimiz var 65 camimizin tuvaletlerini yeniledik, bakımlarını yaptık. Modern, pırıl pırıl tuvaletler yapıyoruz. Bunların eski haline dönmemesi lazım. Merkezde yaptığımız tuvaletleri takip ediyoruz. Mahalle aralarındaki camilerimizin tuvaletlerinin de bu kadar temiz ve bakımlı olmasını istiyoruz. Listemizde sizin caminiz de var. Mehmet Tönge Mahallemizdeki camimizle de ilgileneceğiz. En kısa zamanda da kapalı pazaryerimizi bitirip vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Ana amacımız pazaryerinde meyve sebze satılarak alışveriş yapılması ama onun yanında düğün, mevlit, asker uğurlamalar yapılıyor. Aynı şey Mehmet Tönge Mahallemizde de olacak. Artık kapalı pazaryerinde düğünler olabilecek. Davetiyeye düğün adresi Mehmet Tönge Kapalı Pazaryeri yazılabilecek. İnşallah daha güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz” görüşlerinde bulundu. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler