• Haberler> > Dikkat telefonunuz çöp olabilir!

  Dikkat telefonunuz çöp olabilir!

  Dikkat telefonunuz çöp olabilir!

  Joker GSM’in sahibi Taner Ok, yerli üretim olan telefonların yedek parçalarının telefon işletmecilere verilmemesi müşteriyi zora soktuğunu belirtti. Ok, “ Müşteri sattığımız yerli üretim telefonların yedek parçası telefon işletmecilerinde mevcut olmaması,  müşterinin telefonu garantiye göndermesine garantisi süresi bittiğinde ise olası kazalarda telefonun çöp olmasına sebep oluyor” dedi.

  8 yıldır Belediye İşhanın’da JOKER GSM’i işleten Taner Ok, telefon sektöründe yaşadığı olumlu ve olumsuz durumları Demokrat Gazetesi Muhabiri Tuba Serel’e anlattı. İkinci el telefonların pahalılığını dolar kuruna bağlayan Ok, yerli üretim telefon satışlarında yeni bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini belirtti.

  Konuşmasına Mesleğine olan sevgisini anlatarak başlayan İşletmeci  OK, “Bir insan önce kendi mesleğini sevmeli. Sevmeden yapılan bir işin getirisi maneviyattan uzak sadece para olur.  iş hayatında yaşadığım tecrübelere dayanarak söylüyorum k her şey para değildir. Önce yaptığımız işi sevmek, sonra yaptığımız işin doğruluğundan emin olmak bize sadece maddi değil manevi güçte verir. iş hayatında manevi huzura erişmiş bir kişinin de başarısız olma ihtimali düşük bir ihtimaldir. Zaten başarıya giden yolda zorlu aşamalardan geçmez mi?  Her işletmeci gibi bende  zor süreçler atlattım. Özellikle pandemi döneminde bir çok sektörde kepenkleri inmesi, bizi de tedirgin etmişti. Çünkü insanlar artık mücadele edemez konuma gelmişti. Ancak ne olursa olsun menfaat adına krizi fırsata çeviren bir işletme olmadık. Pandemi var, dolar kuru arttı diye fiyatlarımızı normalinden yükseğe satmadık.  Etik çalışma kurallarının çevrelediği iş ahlakımızı hiçbir zaman bozmadık.   Eğer Joker GSM ayakta kalıp, müşterilerinin gözbebeği olmayı başardıysa, saydığım çalışma ahlakımıza ve cebimizden çok müşteriyi düşünmemize borçluyuz. Çünkü bizim işletmemizden bir cihaz satın alan müşteri memnun oluncaya kadar bütün sorumluluk işletmemize aittir. Bu bağlamda müşterimizi mağdur etmemek için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Sağolsunlar onlarda aşıladığımız güven duygusundan ötürü her zaman kapımızı çaldılar. Ancak son zamanlarda müşterilerin yaşadığı bizlerinde strese girdiği bir durum ar. Türkiye’nin yerli üretim telefonlarının parçaları telefon işletmecilerine verilmiyor. Müşteriye bu telefonlar satıldığı zaman herhangi bir kazada doğal olarak kapımızı çalıyorlar. Bizde parçaları olmadığı için telefonları garantiye gönderiyoruz. Fakat garantisi bittikten sonra firmalar bu telefonu kabul etmiyor ve telefon müşterinin elinde resmen çöp oluyor. İşletmeciler olarak bu durumdan ötürü bizlerde strese giriyoruz. Çünkü müşterilerimizin mağdur olmasını asla istemeyiz.  Talebimiz ise yerli üretim telefonlarının parçaları da bizlere verilmesi yönünde. Teknoloji çağındayız ve telefon artık hayatımızın her alanında mevcut,  son yıllarda alım gücümüzün de düştüğünü hesap edersek insanlar telefonlarının çöp olmasını istemez” dedi.(TUĞBA SEREL)

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler