• Haberler> > Denetimler Sürüyor

  Denetimler Sürüyor

  Denetimler Sürüyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda Isparta’da da denetimler hız kesmeden sürüyor.

  Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir olması ve yasadışı su ürünleri avcılığında caydırıcılığın sağlanması amacıyla getirilen düzenlemelerin etkin bir şekilde uygulanması için, ilimiz genelinde denetimler yapılmaktadır.

  Bu kapsamda iç sular, karaya çıkış noktaları, su ürünleri işleme ve değerlendirme tesisleri, toptan ve perakende satış yerleri ve pazar yerlerinde İl Müdürümüz Eyup Adıgüzel’in de katılımlarıyla eş zamanlı denetimler gerçekleştirilmiştir.

  İlimiz genelinde faaliyet gösteren 4 su ürünleri işleme tesisi, 29 perakende balık satış yeri ile Eğirdir, Beyşehir ve Karacaören Baraj Göllerindeki karaya çıkış noktalarında toplam 107 adet eş zamanlı denetim yapılmıştır.

  Yapılan denetimlerde 2 işletmeye su ürünleri av yasaklarına aykırı hareket etmekten dolayı İdari Para Cezası uygulanmıştır” denildi. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler