• Haberler> > Damgacı Sokak’ta Sağlıklaştırılma Projesi

  Damgacı Sokak’ta Sağlıklaştırılma Projesi

  Damgacı Sokak’ta Sağlıklaştırılma Projesi

  Isparta Belediyesi, şehirde sit konumunda bulunan tarihi yapılara çıkıyor. Tarihi Üzüm Çarşısında 2. etap restorasyon çalışmaları devam ederken, şehrin kalbi noktasında bulunan Damgacı Sokak’ta da Sokak Sağlıklaştırılması Projesi uygulanıyor.

  Isparta Belediyesi öncülüğünde Tarihi Damgacı Sokakta gerçekleştirilen 18 evin restorasyonu ve sokak sağlıklaştırılması çalışmalarında bugüne kadar 8 evin restorasyonu tamamlandı.

  Belediye’den yapılan açıklamada: “Tarihi Damgacı Sokak’ta bulunan 29 evin projelendirme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 11’i tescilli 7’si tescilsiz toplam 18 evin restorasyonu ve sokak sağlıklaştırılmasına başlanmıştı. Devam eden çalışmalarda 8 evin restorasyonu tamamlandı, diğer evlerde ise çalışmalar aralıksız olarak sürüyor. Çalışmaları tamamlanan 8 ev amacına uygun bir şekilde yeni görünümleriyle hem şehre hem de Damgacı Sokak’a yeniden kazandırıldı.

  Çalışmalar kapsamında binaların dış cephelerinin sıvaları ve çatıları söküldü. Söküm işlemlerinin ardından binaların dış cepheleri projeye uygun hale getirilirken, çatıları da yeniden yapıldı” denildi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler