• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Cesur Muhtarlar Günü’nü Kutladı

  Cesur Muhtarlar Günü’nü Kutladı

  Cesur Muhtarlar Günü’nü Kutladı

  19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, “Muhtar yalnızca mahallin genel ve yerel sorunlarının ilgili kuruluşlara iletilmesinden sorumlu kişi değil, bu görevleriyle birlikte toplumda barışın, huzurun, esenliğin teminatıdır” dedi.

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, mesajında “Muhtarlık kurumu 1829’dan günümüze 189 yıllık bir geçmişe sahip, Osmanlı’dan Cumhuriyetimize  aktarılmış önemli bir yerel yönetim birimimiz. Muhtarlık kurumu yerel yönetimin çekirdeği, muhtar ise bölge halkının hakkını, hukukunu gözetmek üzere inandığı ve seçerek görevlendirdiği en güvenilir kişi.

  Muhtar yalnızca mahallin genel ve yerel sorunlarının ilgili kuruluşlara iletilmesinden sorumlu kişi değil, bu görevleriyle birlikte toplumda barışın, huzurun, esenliğin teminatı. Muhtarlarımız aslında bizim baştacımız.

  En önemli paydaşlarımız ve yol arkadaşlarımız olarak gördüğüm, el ele birlikte geleceğe yürüdüğümüz, yeniden daha iyi bir Türkiye’yi onlarla birlikte inşa edeceğimiz muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Aramızdan ayrılan muhtarlarımıza Yüce Allah’tan Rahmet diliyorum” dedi. (GÜLSÜM BÜYÜKÜNSAL)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler