• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Camia olarak her zaman yanlarındayız

  Camia olarak her zaman yanlarındayız

  Camia olarak her zaman yanlarındayız

  Isparta’da bulunan Yörük Türkmen dernekleri adına açıklama yapan Isparta Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı Hasan Parlakyıldız, “Can Azerbaycan Türk milletinin vazgeçilmez ayrılmaz kardeşimizdir haklı davasında Isparta Yörük Türkmen camiası olarak her zaman yanında destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

  Sen gülersen Türk milleti güler, sen ağlarsan dünya ağlar diyen Parlakyıldız, “Dünya kamuoyunun kabul ettiği ve derhal boşaltılması istenmesine rağmen Azerbaycan topraklarının %20 kısmını yani dağlık karabağı 1992 yılında 26 şubat hocalı katliamı ile ne kadar şerefsiz bir toplum olduğunu ortaya koyan Ermenistan er meydanından kaçarak ağa babalarının ısrarı ve baskısı ile ateşkes ilan edilmesine rağmen uzun menzilli füzelerle Azerbaycan Topraklarında Gence kentine saldırı düzenlemektedir.

  Can Kardeşimiz Azerbaycan ise haklı davasında insanlık suçu işlememek için her türlü imkanı olmasına rağmen  sivillere hiçbir şekilde kötü muamele bile yapmamaktadır. Dünya da kendini gelişmiş ve medeni ülke olarak adleden ülkelerin desteğini alarak Azerbaycan topraklarına saldıran siyonizmin ve emperyalizmin oyuncağı  terör devleti olan Ermenistan sivilleri vuruyor.

  Türk tarihinde hiçbir savaşta masum sivil halka kılıç çekmemiş silah sıkmamıştır. 10.000 yıllık Türk tarihinde hiçbir savaşta sivil halka ve hatta yaralı askere bile kötü muamele yapılmamışken, aç olanın karnı doyurulmuş yaralıların yarası sarılmıştır. Böyle asil bir millet ile savaşmanın zevkine vararak  yiğit olan er meydanında döne döne vuruşmayı tercih etmek yerine Ermenistan kahpece kalleşçe insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Peki bu vahşete bu insanlık suçuna dur demesi gereken ağa babaları neden ses çıkarmamakta  sebebi açıktır çünkü ermenistanın ağa babaları insanlık konusunda sınıfta sürekli kalanlardır çünkü onlar sabıkalıdır. En büyük destekçisi Fransa, Ruanda da, Cezayir de yaptıklarını bütün dünya bilmesine rağmen sessiz kalmaya devam etmektedir. Çünkü akan Müslüman kanıdır bu akan kan da oları rahatsız etmemektedir.  Rusya ise bu konuda Fransa dan farklı değildir. 1944 yılında gazlı vagonlara doldurduğu Türk milletini sibiryanın derinliklerine sürgüne göndermesi  Çeçenistan da, Kırım da, daha pek çok bölgede yaptıkları unutulacak ve yok sayılacak insanlık suçları değildir.

  Bugün şöyle dünya coğrafyasına bakıldığı zaman Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olan Türk milletin ordusu merhametli ellerini dünyanın değişik noktalarına uzatınca sömürgeci zihniyete sahip olanların gelir kaynakları kesilmeye başladı. Afrika bölgesinden yer altı yer üstü kaynaklarını kendi menfaatleri doğrultusunda kullanan sömürgeci ülkelerin ham madde kaynakları kesilmeye başlayınca Türk milletinin hassas noktasına dokunmaya başladılar.

  GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ DEVLET  sloganı ile çıkılan yolda savunma sanayi Türk milleti dışa bağımlılığı minimuma indirince ülkemiz üzerinde baskı kalmış ve rahat hareket kabiliyetimiz artmış sadece misakı milli sınırlarımız değil soydaşlarımızın da yarasına merhem olmaya başlamamızdan dolayı hareketimiz genişleyerek devam etmekte nerede mazlumun gözün yaşı ve bedeninin bir noktasından kan akıtılıyorsa necip Türk milleti o göz yaşını ve kanı silmeye devam edecek hatta artık galantörlüğümüz altındaki dost ve kardeş ülkelere yan göz ile bakamayacaklar.

  Can Azerbaycan Türk milletinin vazgeçilmez ayrılmaz kardeşimizdir haklı davasında Isparta Yörük Türkmen camiası olarak her yanında destekçisi olmaya devam edeceğiz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler