• Haberler> > Başvuru süresi uzatıldı

  Başvuru süresi uzatıldı

  Başvuru süresi uzatıldı

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, Kovid 19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi ve tacirlere üç ay süreyle verilecek hibe ve kira desteğine başvuru yapamayanlar için sürenin 31 Mart 2021 tarihine uzatıldığını söyledi. 

   

  Ticaret Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınından olumsuz yönde etkilenen esnaf ve sanatlara verilecek hibe kira desteği başvuruları 11 Ocak’ta sona ermişti. Ancak destekten yararlanma şartlarını taşıyıp başvuru yapamayan esnaf ve sanatkarlar için Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, başvuru süresinin uzatılması talebinde bulunmuştu. Ticaret Bakanlığı’na gelen talepler sonrası süre uzatıldı. Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, sürenin 31 Mart’a uzatıldığını söyledi. Başkan Tural, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN

  “Ticaret Bakanlığınca Kovid 19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi ve tacirlere üç ay süreyle verilecek hibe ve kira desteklerine ilişkin başvurular 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle e devlet üzerinden alınmaya başlamış, 8 Ocak 2021 tarihinde bitecek olan başvuru süresi 11 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılmıştı. Bu süreçte esnafımızın desteklerden yararlanması için sürekli duyuruda bulunmuş, başvurularda NACE kodundan kaynaklı sıkıntıların giderilmesi için de Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Sayın Necmettin Erkan’a konuyu bizzat iletmiştik.  Destekten yararlanma şartlarını taşıyıp da başvuruda bulunamayan esnaf ve sanatkarlarımıza yeni bir imkan tanınması yönündeki taleplerimiz, Ticaret Bakanlığı’nca olumlu karşılandı. Buna göre destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaf ve sanatkarımız, başvurularını 26 Ocak 2021 tarihinden itibaren 31 Mart 2021 saat 23. 59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecekler. Bilindiği gibi destekten yararlanma şartlarını taşıyan esnafımıza üç ay süreyle 1000 lira hibe desteği, yine ilimizde 500 lira kira desteği veriliyor.  Destek başvurusu uygun bulunanların banka hesabına destek ödemeleri yatırılmaya başlanmıştı. Yeniden başvuru sürecinde de destek başvuruları ve itirazlar elektronik ortamda e devlet üzerinden yapılmaya devam edilecek.” HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler