• Haberler> > Basın bizim gözümüz kulağımızdır

  Basın bizim gözümüz kulağımızdır

  Basın bizim gözümüz kulağımızdır

  10 Mayıs’ta Isparta’da göreve başlayan Defterdar Osman Koçaş Isparta Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Koçaş, Basının da kendileri gibi kamu görevi yürüttüğüne dikkat çekti.

   

  Mayıs ayında Karabük’ten Isparta Defterdarlığı görevine atanan Osman Koçaş, Isparta Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Başkan Mustafa Baş ve diğer gazetecilerle sohbet etti, çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı Tuhafiyeciler Sitesi’ndeki ofisinde ziyaret eden Defterdar Osman Koçaş’ın ziyaretine Defterdar Yardımcısı Barış Savar, Kaymakkapı Vergi Dairesi Müdürü Bülent Dirikolu ve Gelir Müdürü Erol Kantar’da refakat etti.  Defterdar Koçaş’ın IGC’yi ziyaretinde Manşet Gazetesi Sahibi  Hakan Yaman, Gülistan Gazetesi Sahibi Ramazan Biçici, Demokrat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tuna Ünal, Nokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tayfun Yılmaz, Demirören Haber Ajansı Muhabiri Ali Çevikbaş ve Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Gazeteci Nasuh Özkan’da hazır bulundu.

  Defterdar Osman Koçaş, Isparta Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde öncelikle Başkan Mustafa Baş’a hayırlı olsun dileklerini iletti.  Kendisinin Isparta’da 10 Mayıs’ta göreve başladığını hatırlatan ve Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi  ile Karabük’ten İlimize geldiğini belirten Koçaş, Basının kendileri açısından büyük önemi olduğunu ifade ederek, “Basın bizim için gözümüz kulağımızdır. Kurumumuzun Kamuoyu ile paylaşılması gereken konuların sizlerin aracılığıyla basında  yeralması bizim için çok önemlidir.  Sizler de bizler gibi kamu görevi yürütüyorsunuz. Bu nedenle biz her zaman Basınla iyi ilişkiler içerisindeyiz. Bunun artarak devam etmesini arzu ediyoruz. Bugünkü ziyaretimizin amacı hem sizin başkanlığınız için bir hayırlı olsun ziyareti hem de basın mensubu arkadaşlarımızla tanışmak ve kurumumuzla ilgili yaptığımız çalışmalara ilişkin sizleri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır” dedi.

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’da Isparta Defterdarı Osman Koçaş’ın kendilerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Biz Basın olarak her zaman Defterdarlığın yanındayız, kamuoyu ile paylaşılması gereken her konuyu  gerek gazetelerimizde gerekse internet sitelerimizde yer vermeye hazırız.  Ziyaretiniz  için tüm meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

  IGC Başkanı Baş, Defterdar Osman  Koçaş’a Isparta Basınına ilişkin genel bilgiler verdi ve basın yaşadığı sorunlara ilişkin bilgilendirme yaptı. Ziyarette daha sonra Defterdar Koçaş, basın mensuplarının çeşitli sorularını içtenlikle cevaplandırarak bilgiler verdi. Samimi bir ortamda geçen ziyaret   toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  DEFTERDAR OSMAN

  KOÇAŞ’IN ÖZGEÇMİŞİ…

  26.04.1965 yılında Ankara ili Şereflikoçhisar İlçesi Üzengilik köyünde doğdu. 1982 yılında Nevşehir İmam Hatip Lisesi,1988 yılında Çukurova Üniversitesi İ.İ.B.F işletme bölümünden mezun oldu. Memuriyet hayatına 1989 yılında Maliye Bakanlığı Ankara Defterdarlığında Muhasebe Denetmen Yardımcısı olarak başlamış, sırasıyla 1989 yılında Adana Defterdarlığında Muhasebe Denetmen Yardımcılığı, 1991 yılında Kayseri  Defterdarlığı Muhasebe Denetmenliği görevlerinde bulundu. 1997 yılında Batman Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü, 2000 yılında Rize Defterdarlığı Defterdar Yardımcılığı, 2003 yılında Kars Defterdarlığı, 2006 yılında Kahramanmaraş Defterdarlığı ,2013 yılında Karabük Defterdarlığı, 09.04.2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2022/137 sayılı  kararname ile Isparta Defterdarı olarak ataması yapılmış olup, 10.05.2022 tarihinden itibaren bu görevi sürdürmektedir. Evli olup, iki kız çocuk babasıdır.” (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler