• Haberler> > Başdeğirmen sözünü tuttu: Camilerin çevre düzenlenme çalışmaları başladı

  Başdeğirmen sözünü tuttu: Camilerin çevre düzenlenme çalışmaları başladı

  Başdeğirmen sözünü tuttu: Camilerin çevre düzenlenme çalışmaları başladı

  Cami cemaati Başkanı,  geçtiğimiz günlerde Mevlid-i Şerife etkinliğine katılan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den cami girişindeki kaldırımın mermerden olması kışın düşme tehlikesi yarattığını dile getirmiş ve düzeltilmesi talebinde bulunmuştu. Başdeğirmen vatandaşın bu isteğine karşılık hemen harekete geçti ve sadece  cami çıkışı değil çevresinde ki kaldırımlarıda düzeltme talimatı verdi.

  Isparta Belediyesi şehirdeki camilerin çevre düzenlemeleri, bakım onarım ve tuvalet yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son olarak da Yenice Mahallesindeki Nurullah Caminin dış çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

  Geçen hafta Yenice Mahallesi Muhtarlığı ve vatandaşlar tarafından ebediyete irtihal eden büyükler için okutulan Mevlid-i Şerife katılan ve ardından Cuma namazını Nurullah Camii’nde kılan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e cami çıkışında vatandaşlar istek ve taleplerini dile getirmişti.

  Belediye’den yapılan açıklamada: “Cami cemaati Başkan Başdeğirmen’den cami girişindeki kaldırımın mermerden olması dolayısıyla özellikle kış aylarında zeminin daha da kayganlaştığını ve düşme tehlikesi yaşadıklarını aktararak, kaldırımın düzenlenmesi talebini iletmişlerdi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sadece cami çıkışı değil, çevresindeki kaldırımların düzenlenmesi yönünde ekibine talimat vermişti. Bu gelişmenin ardından Isparta Belediyesine bağlı ekipler vatandaşların taleplerini yerine getirmek için anında çalışmalara başladı. Bir kısmı mermerden bir kısmı kilit parke taşından oluşan cami çevresindeki kaldırımlar ekipler tarafından kaldırılırken, cami çevresindeki kaldırımın yeniden düzenlenmesi için bordür çekimleri başladı ardından kaldırımın taş kaplamasının yapımına başlanacak.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den talep ettikleri kaldırım düzenlemesinin anında başlatıldığını söyleyen vatandaşlarda, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyetlerini ifade ederek, Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ettiler” denildi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler