• Haberler> > Artık çok mutlular

  Artık çok mutlular

  Artık çok mutlular

   

  Çünür Mahallesinde imar dışında bulunan ancak yapı kayıt belgesi bulunan ITSO Ekonomi Kampusu arkasındaki Küme Evler bölgesine geçen yıl Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in girişimleriyle verilen doğalgaz hizmetinin ardından şimdi de bölgedeki yollar kilit parke taşı ile döşeniyor.

   

  Yıllardır ikamet ettikleri bölgenin imar dışında kalması nedeniyle kamu hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanamayan vatandaşların yüzünü Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen güldürdü.

  Belediye’den yapılan açıklamada: “Vatandaşlar ise önce doğalgaza kavuşmanın ardından da bu kış çamurdan kurtulacak olmanın sevincini yaşarken, Başkan Başdeğirmen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

  İmar dışında olduğu gerekçesiyle ITSO Ekonomi Kampusunun arkasında bulunan Küme Evler bölgesine Torosgaz tarafından doğalgaz hizmeti verilemiyordu. Geçen yıl Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in sorunun çözümü için Ankara’da ve belediye meclisindeki girişimleri ile alınan kararlar sonrasında bölgede Torosgaz tarafından altyapı çalışmaları gerçekleştirildi, doğalgaz hatları döşendi, ev sahipleri de doğalgaza kavuşmanın sevincini yaşamıştı. Yine bölgenin içme suyu ve kanalizasyon hatları da gözden geçirilmiş, kanalizasyonu bulunmayan evlere de bağlantılar yapılmıştı. Şimdi de aynı bölgede toprak olan yollar kilit parke taşı ile döşeniyor.

  Çeşitli bölgelerde yapılan kaldırım ve yol çalışmaları sonrasında çıkan kilit parke taşları Çünür Küme Evler bölgesindeki yollara döşeniyor. Vatandaşlarda yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyetini belirttiler.

  ‘Yapılan çalışmalardan çok memnunuz, Allah razı olsun Başkanımızdan’ diyen vatandaşlar, “Tüm isteklerimiz yerine getirildi, şimdi de sokaklarımız kilit parke taşı ile kaplanıyor” dediler. Vatandaşlar, “Geçen sene doğalgaza kavuşmuştuk, bu senede çamurdan kurtulacağız. Bizleri önce kömürden kurtardı, oldukça zorlanıyorduk. Doğalgaz sayesinde şimdi bütün evde ısınabiliyoruz, çocuklarımız odalarında derslerini yapabiliyorlar. Bizim buraya servis girmiyordu, şimdi servisler giriyor. Daha önce girişe kadar getirip bırakıyordu. Şimdi evimize kadar getirebilecek. Şehirdeydik ancak köy yaşamı vardı. Otobüse binerken ayaklarımız çamur olduğu için utanıyorduk. Doğalgazımız var, içme suyumuz oldu, kanalizasyonumuz geldi. Altyapımızın hepsi tamamlandı. Başkanımız bizlerle çok ilgilendi. Bizleri boş çevirmedi. Başkanımızın sayesinde bizleri çok daha güzel günler bekliyor. Çok güzel bir hizmet yaptı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundular” (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler