• Isparta Objektif Gazetesi
  Haberler> > Her şartta eğitime hazırız

  Her şartta eğitime hazırız

  Her şartta eğitime hazırız

  Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, İlköğretim Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, “Covid-19 gölgesinde başlayan eğitim-öğretim yılının sevincini buruk da olsa beraberce yaşıyoruz” dedi.

  Yılmaz mesajında, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle ülkemizin de zor bir süreçten geçtiği bu dönemde bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini buruk da olsa beraberce yaşıyoruz.

  Eğitimin temel hedefi, bireylerin özellikle de çocukların ve gençlerin toplum yaşayışındaki yerlerini alabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine ve böylelikle sosyal yaşama sağlıklı bir şekilde uyumlarını sağlamalarına yardımcı olmaktır. Bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır.” sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir. Bu bilinçle eğitim camiamızın her türlü şartta eğitim ve öğretimi en iyi şekilde sürdüreceğine inancım tamdır.

  Bu duygu ve düşüncelerle, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini diliyorum.” Dedi.  HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler